Jamboree

13.05.2018

Jamboree je velké skautské setkání pořádané na národní úrovni, které organizuje světová skautská organizace (WOSM) . Hlavním smyslem jamboree je poznávání lidí různých národností, kultur, jazyků a náboženství a je to velká příležitost pro skauty jak poznat spoustu nových přátel. Zároveň skauti ukazují celému světu to, co už chtěl zakladatel skautingu Robert Baden - Powell: přátelství všech lidí bez rozdílu pohlaví, národnosti, jazyka nebo vyznání.

První světové skautské jamboree proběhlo roku 1920 ve Velké Británii. Od té doby proběhlo celkem 23 celosvětových jamboree v různých zemích světa, a to každé 4 roky.

Poslední světové jamboree bylo konáno 28. 7. - 8. 8. 2015 v Kirara Beach v Jamaguči na západě Japonska , kterého se účastnilo 33 628 skautů a skautek, ze 155 zemích. Další jamboree se bude konat 22. 7. - 2. 8. 2019 v USA, na Summit Bechtel Family National Scout Reserve v Západní Virginii.