Robert Baden- Powell

Robert Baden- Powell byl byl voják, ale především zakladatel skautského hnutí. V roce 1907 uspořádal Baden-Powell experimentální tábor na ostrově Brownsea, aby vyzkoušel své nápady v praxi. Shromáždil 22 chlapců. Výsledek tábora zná celý svět. Na prvním skautském táboře se mu potvrdilo, že děti, i když mají mezi sebou velké společenské rozdíly, si rozumí a hrají se spolu jako bratři. Později úplně spontánně začali chlapci po celé zemi zakládat skautské oddíly. Skauting se rychle šířil po celé Anglii i do dalších zemí, až pokryl v podstatě všechny části světa. Později byl zrušen v některých totalitních zemích. Krátce po ukončení první světové války uspořádal první světové skautské jamboree v hale Olympia v Londýně v roce 1920. Při závěrečném ceremoniálu byl Robert Baden- Powell jednomyslně prohlášen za skautského světového náčelníka.

Ernest Thompson Seton

Ernest Thompson Seton byl spisovatel, přírodovědec, scenárista a esejista  Založil roku 1902 v Americe Woodcraft, který se rozšířil po celém světě.Souběžně s woodcrafterským hnutím se rozvíjela celá řada dalších hnutí, v Anglii skauting. Skauting se mu zdál být zpočátku hodně blízkým. Když jej Robert Baden-Powell během léta 1905 kontaktoval, měl za to, že je jeho záměrem pouze modifikovat woodcrafterskou myšlenku pro evropské podmínky. Baden-Powell ale použil, co se mu zamlouvalo, a E. T. Setona ani nezmínil. vznik anglického skautingu ovlivnila i křesťanská organizace mládeže Boys' Brigade založená anglikánským duchovenstvem. Obojí se na Baden-Powellově pojetí silně projevilo. On sám ale věřil, že ideová síla woodcraftu je silnější než síla skautingu a chtěl své pojetí uplatnit v Americe. Jako výraz smíření přijal nabídku stát se náčelníkem Boy Scouts of America

Antonín Benjamín Svojsík

Antonín Benjamín Svojsík byl český pedagog a zakladatel junáctví, českého hnutí skautingu. Se skautingem se seznámil v roce 1909 a o dva roky později se o prázdninách tehdy 35letý profesor Svojsík vydal do Anglie. Zde navštívil skautský tábor a seznámil se s novými metodami výchovy mládeže. Vrátil se nadšený a začal překládat knihu Scouting for boys od R. B. Powella. Knihu nakonec nevydal. Po prázdninách 1911 sestavil pokusnou skautskou družin, a v roce 1912 o prázdninách vedl první skautský tábor nedaleko hradu Lipnice. Tábor měl 13 účastník.Svojsík se nejprve pokusil začlenit vznikající skautské družiny do Sokola, kde ale neuspěl. Založil tedy 15. června 1914 samostatný skautský spolek Junák - český skaut.

Olave Baden- Powell

Olave Baden-Powellová byla spoluzakladatelka Světového sdružení skautek (WAGGGS) a manželka Roberta Baden-Powella, zakladatele skautského hnutí.

Byla světovou náčelnicí skautů. Za první světové války, v letech 1914 - 1918, se skauti i skautky velice osvědčili. Olave měla dvě malé děti, a přesto odjela do Francie a podílela se na práci v útulku pro vojáky. V roce 1918 ji zvolili náčelnicí anglických skautek. Za rok se jí narodilo třetí dítě. Později manželé Baden - Powellovi pečovali i o tři osiřelé neteře, vychovávali tedy šest dětí. Z podnětu Olave Baden-Powellové byl v roce 1919 založen International Council (mezinárodní rada), kterou pak vedla. V roce 1920 zorganizovala první mezinárodní konferenci skautek v Exfordu. Poté měla na starost korespondenci dětí se zahraničím.